Matki miłości inne

Kochani moi.  Jeszcze Wam nie mówiłam, ale mam romanse na boku a na imię im ; dobra książka i dobra płyta. :) W tym dziale będę się z Wami dzieliła moimi ulubionymi książkami i płytami. Chodź jak wiadomo wszyscy cierpimy na notoryczny brak czasu na wszystko, ja staram się zawsze wygenerować chwilę dla Siebie .... Jeśli chcecie się dowiedzieć co Matka czyta po nocach i czego słucha jak już odwiezie Młodego do przedszkola i wraca okrężną drogą do domu dla jeszcze jednej piosenki to zaglądajcie:) :*** 
07.01.14

Chciała bym żebyście w tym  miejscu na moim blogu dzielili się ze mną swoimi książkowymi miłościami, bo ja chyba najbardziej lubię te książki z polecenia. Te, które poruszyły już czyjeś serce i duszę. Najbardziej lubię sięgać po te książki, które zabierają mnie do innego świata. Takie, że kiedy je czytam, nie myślę o problemach, zakupach , koszu prania i zaległych rachunkach... takie które robią mi przysłowiowy " bajzel" w głowie i takie które czytam z zapartym tchem. Postaram się pokazać Wam te tytuły które przeczytałam ode deski do deski i które z czystym sumieniem mogę "podać dalej " :) 


1. Robert Ziółkowski " Łowcy głów" 


Matka kryminały kocha, a na ten całkiem przypadkiem trafiłam grzebiąc w księgarni. Debiut autorski byłego policjanta , który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Przyjemny język, zdecydowanie trzyma w napięciu i zapada w pamięci. Przyznam , że nie spodziewałam się , że książka ta przypadnie mi aż tak do gustu. 


Sam autor zastrzega , że ta książka jest tylko fikcją literacką , lecz można się w niej doszukać inspiracji prawdziwymi historiami które wstrząsnęły opinią publiczną.


Godna polecenia, trzymająca w napięciu, a sama forma pisania pozwala bardzo wczuć się w sytuację , poczuć ten klimat, a najbardziej rozbawiły mnie rozmowy policjantów między sobą:) Przeplatające się ze sobą historie różnych intrygujących sytuacji , wartka akcja i spojrzenia na pracę policjanta od "środka" sprawiają, że warto ją przeczytać.
3 comments:

 1. o matko normalnie love ciebie...uwielbiam kryminały -w ostatnim roku czytałam tylko kryminały skandynawskie....ja mogę ci polecić całą czarną serię camilli leckberg, obecnie czytam jo nesbo wybawiciel - świetna, ale ciężka w czytaniu,,,, fajna książka jest wyliczanka- początkowo nudna, ale później się rozkręca tylko nie pamiętam autora.... jak sobie jeszcze coś przypomnę dam znać :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja też się kocham w kryminałach i właśnie zamawiam Panią Leckberg :) A jeszcze jak Ty mi potwierdziłaś, że warto to tym bardziej nie mogę się doczekać:)
   Dawaj mi tu wszystko co wciąga :) Obiecuję przeczytać:)

   Delete
 2. Polecam Ericę Spindler i Tess Gerritsen! Moje dwie książkowe, kobiece miłości <3

  ReplyDelete